СветСвет.Портал

Земјотрес со јачина од шест степени во морето крај Перт

Земјотрес со јачина од 61,степен е регистриран денеска на илјада километри во морето крај австралискиот град Перт, соопшти Геолошката служба на САД.

Канбера, 16 декември 2018 (МИА) – Земјотрес со јачина од 61,степен е регистриран денеска на илјада километри во морето крај австралискиот град Перт, соопшти Геолошката служба на САД.

Земјотресот бил на длабочина од 33 километри. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close