0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Xanakopulos: Selaniku nuk duhet t’ia kthjë kurrizin fqinjëve veriore

Sot synojmë të dërgojmë mesazhe të demokracisë, pajtimit, solidaritetit dhe mirëkuptimit, ndërsa në të njëjtën kohë, në mënyrën më kategorike të deklarojmë se Maqedonia, Selanikut dhe Greqia Veriore nuk meritojnë nacionalizëm, urrejtje dhe mostolerancë, thotë zëdhënësi i Qeverisë greke dhe ministri pa dikaster Dhimitris Xanakopulos në vigjilje të fjalimit të Aleksis Ciprasit në Selanik.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close