0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

„Трипл-дабл“ со педесет поени за Харден во триумфот над Лејкерс

Џејмс Харден беше стрелец на 50 поени во победата на неговиот Хјустон над Лос Анџелес Лејкерс на првиот дуел одигран ноќта меѓу четврток и петок. „Брадата“ средбата ја заврши со „трипл-дабл“ додавајќи на поените и двоцифрен број скокови и асистенции – 10, односно 11.

Back to top button
Close
Close