0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Триесетте поени на Дурант не го спасија Голден Стејт од пораз на дуелот со Торонто

Шампионот Голден Стејт загуби од Торонто на домашен терен и покрај 30 поени што ги постигна Кевин Дурант. За „воините“ ова е 10-ти пораз од почетокот на сезоната во НБА-лигата.

Back to top button
Close
Close