Останато

Седум медали за каратистите на Макпетрол на „Трофеј Македонија“

Каратистите на Макептрол се закитија со седум одличја на Меѓународниот турнир „Трофеј на Македонија“ одржан викендот во Скопје.

Скопје, 17 декември 2018 (МИА) – Каратистите на Макептрол се закитија со седум одличја на Меѓународниот турнир „Трофеј на Македонија“ одржан викендот во Скопје.

Освојувачи на медали се:
Анѓела Мојсовска златен медал категорија -68 кг
Наташа Стефановска сребрен медал -61 кг
Моника Пендаровска  сребрен медал -55 кг
Давид Петков  сребрен медал -67 кг
Петар Заборски сребрен медал -75 кг
Петар Спасеновски сребрен медал -84 кг
Моника Стефановска бронзен медал -68 кг.

На турнирот настапија каратисти од Македонија, Турција, Словенија, Бугарија, Косово и Албанија. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close