Фудбал

Роналдо по дербито против Торино: Подобриот победи

Иако „биковите“ се жалеа на судењето поради два недосудени пенали во нивна полза, Јуве продолжува со победничката серија и е убедлив лидер на табелата, додека Португалецот повторно се израмни со Кшиштоф Понтек на врвот на листата на стрелците.

Back to top button
Close
Close