0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Riafirmohet përkushtimi i Shkupit dhe i Athinës për Marrëveshjen e Prespës, mbështetje të fuqishme edhe nga SHBA-ja

Përcaktimi për implementimin e Marrëveshjes së Prespës në Shkup dhe në Athinë me përafrimin e procesit të ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni ndaj përfundimit të tyre janë të fuqishme dhe në vazhdimësi riafirmohen, ndërsa pritjet që marrëveshja historike të përpunohet me sukses edhe në Greqi arritën edhe nga sekretari shtetëror i SHBA-së, Majk Pompeo.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close