Дописници МакедонијаОпштински вести

Промовирана необјавена драма од Антон Панов

Синоќа во Струмица беше промовирана досега необјавената драма во пет слики „Вероника Самарак“ од македонскиот драмски писател, Антон Панов.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close