0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritIntervistëMakedonija.SlajderPolitikë

Pivovarov për MIA-n: “Hetimi për “27 Prillin” të zgjerohet në shërbimet e sigurisë dhe armatën

Pas dëshmisë së dhënë dy ditë më parë nga dy të akuzuarit në lëndën “27 Prilli” të Prokurorisë Speciale Publike, në të cilën verbalisht u bë e ditur se udhëheqës të lartë të sigurisë kanë qëndruar personalisht pas organizimit dhe koordinimit të sulmit ndaj Kuvendit të RM-së më 27 prill të vitit 2017, me udhëzime, logjistikë dhe orientim të turmës, në opinion u hapën një varg çështjesh dhe dilemash.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close