0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Opinioni ende nuk i di hollësitë e ligjit për amnisti për 27 prillin

Shkup, 14 dhjetor 2018 (MIA) - Edhe pse paralajmërohej ende nuk ka informacione se kur do të mblidhet Grupi ndërparlamentar  për pajtim, integrim dhe reforma  i cili duhet ta shqyrtojë propozim tekstin e ligjit për amnisti për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar, që ishte miratuar nga ana e nëngrupit për pajtim të mërkurën.

Back to top button
Close
Close