EvropëEvropë.PortalKronikëKronikë.Portal

Një i vdekur dhe 44 të lënduar në një aksident me autobus në afërsi të Cyrihut

Në një aksident trafiku në autostradën në afërsi të Cyrihut, sot e ka humbur jetën një person dhe 44 janë lënduar. Tre prej të lënduarve janë në gjende kritike,

Cyrih, 16 dhjetor 2018 (MIA) – Në një aksident trafiku në autostradën në afërsi të Cyrihut, sot e ka humbur jetën një person dhe 44 janë lënduar. Tre prej të lënduarve janë në gjende kritike,

Autobusi qarkullonte nga Xhenova drejt Dyseldorfit, kur përnjëherë shoferi e ka humbur kontrollin dhe është përplasur në mur, theksojnë nga policia. Mes të lënduarve nuk ka fëmijë.

Zëdhënësja e policisë theksoi se operatori i autobusit ishte kooperant i Filksbus, kompani gjermane e cila i ofron shërbime transportit ndër urban. fb/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close