Futboll

Murinjo para derbit me Liverpulin: Kemi ekip, i cili mund të luftojë për fitore

Liverpul është në krye të tabelës, por trofetë janë ato që numërohen, deklaroi menaxheri Zhoze Murinjo para ndeshjes së Mançester Junajted kundër Liverpulit të dielën. Ekipi i Jirgen Klop edhe më tej është pa humbje këtë sezon, por gjermani ende nuk ka sjellur trofe në "Enfild" dhe kjo mund të luajë rol të rëndësishëm në këtë ndeshje dhe gjatë tërë sezonit në përgjithësi.

Back to top button
Close
Close