0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторПолитика

Младен Чадиковски избран за нов претседател на ЗНМ

Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Македонија. Тој беше избран на денешното редовно изборно собрание на кое од вкупно 555 членови присуствуваа 175, а за него гласаа 86. Неговиот противкандидат во трката за прв човек на ЗНМ Стојанче Наумов доби 77 гласови.

Back to top button
Close
Close