0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeBiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomi

Maqedonia fitoi 68,6 milion euro për fazën e dytë nga lidhja hekurudhore me Bullgarinë

Maqedonia sot nënshkroi marrëveshje me të cilën nëpërmjet Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim fitoi grant nga Bashkimi Evropian në lartësi prej 68,6 milion euro të cilat do të sigurohen për ndërtimin e seksionit të dytë nga Beljakovci deri në Kriva Pallankë nga hekurudha drejtë Bullgarisë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close