0_Спорт.ПорталФудбал

Ливерпул го победи Манчестер Јунајтед и се врати на врвот во Премиер лигата

Во дербито на 17-тото премиерлигашко коло, Ливерпул го совлада Манчестер Јунајтед со 3:1 и повторно е на водечката позиција на табелата.

Ливерпул, 16 декември 2018 (МИА) – Во дербито на 17-тото премиерлигашко коло, Ливерпул го совлада Манчестер Јунајтед со 3:1 и повторно е на водечката позиција на табелата.

На другите два неделни натпревара во Англиското фудбалско првенство:
Саутемптон – Арсенал 3:2
Брајтон – Челзи 1:2.

Табела: Ливерпул 45 бода, Манчестер Сити 44, Тотенхем 39, Челзи 37, Арсенал 34,… зс/

Таг
Back to top button
Close
Close