0_Спорт.ПорталОстанато

Кличко испратил порака до Џошуа, бара реванш

Токму со Џошуа беше последниот натпревар во кариерата на Кличко. Украинецот имаше можност да се одмазди, но потоа одлучија да ја заврши својата кариера.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close