0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Килде победник на спустот во Вал Гардена

Норвешкиот скијач Александр Килде победи на денешната трка на спуст патеката од Светскиот куп во алпски дисциплини возена во италијанската Вал Гардена.

Back to top button
Close
Close