Kultura.SlajderДописници МакедонијаКултураКултура.ПорталОпштински вести

Изложба на Снежана Лазарова Луна во Градско

Во Домот на културата „Крсте Петков Мисирков“ во Градско денеска во рамки на програмата на Денот на Општина Градско, беше отворена седмата самостојна изложба на Снежана Лазарова Луна, самоук,слободен уметник, наивец, која десетина години создава уникатни дела – слики изработени со семе од бел ориз и библиско црно семе синапово.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close