0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Историски триумф за Шифрин (видео)

Американката Микаела Шифрин е победничка на Супервелеслаломот возен вечерва во канадски Лејк Луиз. За неа ова е историска победа во светскиот Скијачки куп, бидејќи стана само седмата натпреварувачка која успеала да триумфира во сите алпски скијачи дисциплини.

Back to top button
Close
Close