0_Maqedoni.PortalPolitikë

Inagurimi i Rrugës Europiane në Çarshinë e Vjetër të Shkupit

Shefi i delegacionit të BE-së Samuel Zhbogar dhe kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu sot do të inagurojnë rrugën e BE-së në Çarshinë e Vjetër të Qytetit. 

Shkup, 17 dhjetor 2018 (MIA) – Shefi i delegacionit të BE-së Samuel Zhbogar dhe kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu sot do të Rrugën Europiane në Çarshinë e Vjetër të Qytetit.

Gjatë  vizitës së fundit në Shkup, përfaqësuesja e lartë e Punëve të Jashtme dhe Sigurisë në BE dhe nënkryetarja e Komisionit Evropian, Federika Mogerini mori një dhuratë, një brosh filigrani nga një argjendar në Çarshinë e Vjetër të Shkupit.

Për të shprehur falënderimin e saj Mogerini i dërgoi edhe një mirënjohje argjendarit, të cilën ia dha Zhbogari.

Ky ishte inspirim  për inagurimin simbolik të rrugës “Jorganxhiska”, ku ndodhet edhe argjendaria, në rrugën e BE-së. Rruga do të zbukurohet me çadra “BE-ja për ty”.

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close