0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Grupi i pavarur parlamentar do të votojë për ligjet në të cilat nevojitet dy të tretat e shumicës

Grupet parlamentare janë konsultuar për propozim- tekstin e ligjit të amnistisë, ka deklaruar sot Nolla Ismajlovska, deputete nga grupi i pavarur parlamentar i VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit "Për Maqedoni më të mirë". Ajo ka thënë se tetë deputetët e këtij grupi parlamentar do të përkrahin ligjet reformuese për të cilat nevojitet dy të tretat e shumicës, ndërsa në rend dite janë në seancën parlamentare të caktuar për të hënën.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close