BiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomiMaqedoni

Grant me vlerë 68,6 milionë euro për Koridorin e VIII-të, investimi më i madh në infrastrukturë

Republika e Maqedonisë, e përfaqësuar nga Ministria e Financave dhe Banka Evropiane për Zhvillim sot kanë nënshkruar marrëveshje për grant prej 68,6 milionë euro për ndërtimin e pjesës së dytë të herkurudhës në korridorin e VIII-të nga Belkovci deri në Kriva Pallankë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close