0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritPolitikë

Gallouej: Marrëveshja e Prespës është historike dhe procesi duhet të përfundojë

Deputetët tani kanë përgjegjësi të madhe të tregojnë dialog të vërtetë dhe t'u bashkohen standardeve demokratike ndërsa me atë të jenë shembull pozitiv për të gjithë shoqërinë. Marrëveshja e Prespës është historike dhe procesi duhet të përfundojë theksoi sot ambasadorja britanike në Maqedoni, Rejçell Gallouej në shënimin e 25-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike dhe nënshkrimin e Memorandumit të ri për bashkëpunim në Kuvendin e RM-së me fondacionin Vestminster.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close