0_Web_АктуелноВидео изјаваДописници Македонија

Еколошки инцидент во Охрид, реката Грашница обоена виолетово

Еколошки инцидент се случи денеска во Охрид, при што реката Грашница што се влева во Охридското Езеро од попладнево е обоена во виолетова боја.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close