Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Добротворен концерт на американска музика во Скопје

Во Македонската филхармонија вечер ќе се одржи добротворен концерт на американска музика „Christmas in New York“ во изведба на Биг бендот на Здружението на џез музичари под диригентската палка на Џијан Емин. Како солисти ќе настапат Ирина Карамарковиќ од Грац и Џон Илија Апелгрин.  

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close