0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Ципрас: Левицата не ја продаде, туку ја спаси грчката Македонија

Левицата не ја продава Македонија. Левицата го спасува културното и историското наследство на грчката Македонија. Ова го прави левицата со Договорот од Преспа, порача грчкиот премиер Алексис Ципрас од партискиот политички настан организиран од СИРИЗА во Солун.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close