0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Boshnjakovski: Marrëveshja e Prespës do të ratifikohet në Maqedoni dhe në Greqi

Qeveria e Maqedonisë është e përkushtuar tërësisht në implementimin e Marrëveshjes së Prespës dhe të njëjtën gjë jemi duke e marrë edhe nga pala tjetër, respektivisht nga Qeveria në Athinë. Dje publikisht thanë se ekziston shumicë në Parlamentin në Athinë që të ratifikohet marrëveshja, deklaroi zëdhënësi qeveritar Mile Boshnjakovski, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve se si e komenton Qeveria e Maqedonisë deklaratën e kryeministrit grek Aleksis Cipras të dhënë para dy ditëve në Parlamentin grek.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close