0_Web_АктуелноBiznis.SlajderАнализаБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Нови македонски патишта – реализација, ветувања, рокови

Завршување на автопатот Миладиновци - Штип, повторно интензивирање на работите за автопатската делница Кичево - Охрид, продолжување на изградбата на експресните патишта и бројни рехабилитации на патиштата, се ветувањата на власта за подобрување на сликата за патната мрежа во државата.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close