Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Експлозија на резервоари со нафта во близина на Панчево

Во местото Омољица во близина на Панчево изби голем пожар откако експлодирале резервоари со нафта.

Белград, 20 ноември 2018 (МИА) – Во местото Омољица во близина на Панчево изби голем пожар откако експлодирале резервоари со нафта.

Огнот се проширил кон силосите со жито, кои се наоѓале во близина, објави српската државна теливизија РТС.

На местото на инцидентот веднаш пристигнале пожарникарски и медицински екипи. гт/

 

Таг
Back to top button
Close
Close