СветСвет.Портал

Индија: Во експлозија на фабрика за пиротехника загинаа осум лица

Најмалку осум лица загинаа, а три се повредени во експлозија која денеска се случи во фабрика за пиротехника во северната индиска држава Утар Прадеш.

Њу Делхи, 26 октомври 2018 (МИА) – Најмалку осум лица загинаа, а три се повредени во експлозија која денеска се случи во фабрика за пиротехника во северната индиска држава Утар Прадеш.

Локалната полиција информира дека од експлозијата покривот бил разнесен.

Причината за експлозијата засега не е позната. ссм/

Таг
Back to top button
Close
Close