ЕвропаЕвропа.Портал

Едно лице загина, тројца се повредени при експлозија во седиштето на безбедносната служба во северна Русија

Експлозија одекна пред седиштето на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во северниот град Архангелск

Архангелск, 31 октомври 2018 (МИА) – Експлозија одекна пред седиштето на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) во северниот град Архангелск.

-Едно лице им подлегна на повредите, а уште тројца се хоспитализирани, рече локалниот гувернер.

Инцидентот се случи денеска изутрина по локално време и во него загина човек кој не е вработен во агенцијата.ир/зш/

Таг
Back to top button
Close
Close