ЕвропаЕвропа.Портал

Двајца загинати при експлозија во фабрика за пиротехника во Русија

Две лица загинаа, а две други се повредени денеска при експлозија во фабрика за пиротехнички средства во градот Гатчина во руската Ленинградската Област, соопштија локалните власти.

Москва, 19 октомври 2018 (МИА) – Две лица загинаа, а две други се повредени денеска  при експлозија во фабрика за пиротехнички средства во градот Гатчина во руската Ленинградската Област, соопштија локалните власти.

– Телата на загинатите и повредените се извадени од урнатините. Продолжува потрагата по уште еден човек, соопшти руското Министерството за вонредни состојби. паг/сп/18:03

###

 

Таг
Back to top button
Close
Close